درباره ما

من، سیما کاظمی کارشناسی ارشد جامعه شناسی، گرایش پژوهشگری علوم اجتماعی، فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی، معلم درس مطالعات اجتماعی دبیرستان دوره‌ی اول هستم. در این صفحه قرار است از آنچه در کلاس‌های مجازی ما در دوران شیوع بیماری کرونا اتفاق می‌افتد بنویسم.کلاس‌هایی که حضور دانش‌آموزان در آن وابسته شده است به لپ‌تاپ‌ها و تبلت‌ها و موبایل‌ها و اینترنت.
نوع مطالب درون سایت کاملا مطابق با طرح درس کلاس‌های حضوری تعریف شده است و تلاش شده است تا نقش دانش‌آموزان به عنوان اصلی ترین رکن آموزش همچنان حفظ شود و آنها نقش فعال داشته باشند.
روش تدریس من در این کلاس‌های حضوری و حالا مجازی، روش شناختی تحلیلی است که در آن دانش آموزان نقش محوری و معلم تنها نقش یک راهنما یا تسهیلگر را ایفا می کند.

فیلم هایی که در سایت قرار میگیرد مطلب اصلی است که در کلاس ها مطرح می شود با این تفاوت که در کلاس مثال های بیشتر و ابعاد بیشتری از موضوع مطرح می شود. در کنار فیلم ها، کاربرگ هر درس که شامل خلاصه ای است از درس و سوالات و تکالیف همان درس نیز ارائه می شود. سوال ها و تکالیف تلاش می شود به صورت عملکردی نوشته شود و با سوال به شکل مرسوم کتابی و جز به جز تفاوت داشته باشد و قدرت تفکر، استدلال و تحلیل دانش آموزان نشانه گرفته شده باشد.